iPhone’umdan Gönderildi: Baby Reindeer’ın Gerçek’ Martha’sı Ortaya Çıktı!

Netflix’te yayınlanan Baby Reindeer isimli dizi kısa sürede milyonlara ulaştı. Büyük yankı uyandıran dizinin beğeneni kadar eleştireni de mevcut.

Bir ayda 60 milyona yakın kişi tarafından izlenen dizinin gerçek Martha’sı ortaya çıktı. Fiona Harvey isimli kadının gerçek Martha olduğu iddia edildi.

Fiona Harvey, sansasyonel röportajlarıyla tanınan İngiliz gazeteci Piers Morgan’a konuştu. Röportajı X hesabından, Fiona Harvey’le bir fotoğrafını paylaşarak duyuran Morgan, Harvey’in hikayenin bir de kendi açısında dinlenmesini istediğini söyledi ve sordu: “O gerçekten bir psikopat mı öğreneceksiniz.”

IPHONE’UMDAN GÖNDERİLDİ

Günde yüzlerce taciz mesajı atan Martha’nın bilgisayarından attığı her mailin sonuna “iPhone’umdan gönderildi” ibaresini neden koyduğu ise merak ediliyor. Bununla ilgili birçok teori ortaya atıldı.

Psikolog Dannielle Haig, LADbible’a yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bu ibare, iPhone marka telefondan ziyade temsil ettiği şeyle ilgili. Martha’da profesyonel bir sınıfa ait olma duygusu, saygı duyulma isteği ve başarılı olduğunu gösterme çabası var. Mevcut yaşamının aksine hayatında bir istikrar olduğunu göstermeye çalışıyor Donny’ye. Ayrıca bir iPhone’a sahip olmamasına rağmen e-postalarını ‘iPhone’umdan gönderildi’ şeklinde imzalaması, eski statüsüyle alakalı olabilir. Belki de hapse girmeden önceki kimliğini korumaya çalışıyordur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x